Лого
Початок | Пошук | Основні контакти | Загальні питання | Пишіть нам | English | Українська | Русский
Про Асоціацію "Інформатіо-Консорціум
Довідково-інформаційна система Консорціуму
Парнери та спонсори
Інформація для членів Консорціуму
Послуги Консорціуму
Тріал-періоди, конференції та семінари
Новини інформаційного ринку
Інформаційні провайдери
Інформація для нових членів Консорціуму
Асоціація "Інформатіо-Консорціум"
Київ-10, а/с 110
Київ, 01010, Україна
тел.:+380(44)501-1295
тел./факс:+380(44)286-2443
Ел. пошта: informatio.consortium@gmail.com


Відкритий доступ до інформації

Тиждень Відкритого Доступу в 2009 році відбудеться 19 – 23 жовтня!


Щоб врахувати поширений світовий інтерес до руху Відкритого Доступу, до результатів наукових досліджень 19 – 23 жовтня 2009 відзначатиметься Перший Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу. Відтепер щорічний захід, продовжено від одного дня до повного тижня, що надає сприятливу можливість розширити усвідомлення й розуміння Відкритого Доступу до досліджень, включаючи політики відкритого доступу від дослідницьких фондів , та міжнародної спільноти вищих навчальних закладів до широкого загалу.

Тиждень Відкритого Доступу реалізує імпульс, народжений 120 університетами в 27 країнах, що святкували День Відкритого Доступу в 2008. Організатори події SPARC (Коаліція Дослідницьких Публікацій та Ресурсів), Наукова Публічна Бібліотека (PLoS), і громадський рух «Студенти за Вільну Культуру» щиро вітають нових колег, що приєдналися, та які допоможуть збільшити і розширити світове поширення цієї популярної події в 2009: eIFL.net (Електронна Інформація для Бібліотек), OASIS (Академічне Інформаційне Першоджерело для Відкритого Доступу ); і Довідник Відкритого Доступу (OAD).

“Я знову беру участь у Тижні Відкритого Доступу цього року, тому що я хочу поширити інформацію про приголомшливий потенціал Відкритого Доступу", - повідомила Елісон Моуер, бібліотекарка відділу «Академічні Комунікації & Авторське Право» університетської бібліотеки Юта Марріот. “Люди, що шукають інформацію зазвичай, поглинають все те, що готове й доступне. Відкритий Доступ гарантує, що якісна інформація знаходиться поряд, на кінчиках пальців. ”

“eIFL.net працює, щоб зробити інтелектуальні здобутки перехідних країн і країн, що розвиваються, більш помітними і легше доступними", - додала Рима Куприте, директорка eIFL.net. “Ми вважаємо, що Відкритий Доступ сприяє вдосконаленню освіти, викладанню, та дослідженням, прискорює інновації і економічний розвиток у цих країнах. Тиждень Відкритого Доступу - чудова нагода сприяти поширенню Відкритого Доступу у світі. ”

Програма цього року висвітлить освітні ресурси про Відкритий Доступ, які можна використовувати, щоби будувати свої власні програми й задовольнити місцеві потреби. OASIS слугуватиме центром програми 2009, надаючи ресурси для кожного регіону і кожного рівня усвідомлення. Довідник Відкритого Доступу знову забезпечить індекс учасників на п'яти континентах, а також їх зростаючий перелік ресурсів Відкритого Доступу. Через партнерську функціональність двох ініціатив збиратимуться відео- матеріали про Відкритий Доступ, інформаційні повідомлення, подкасти, презентації, постери та інші інформативні інструменти з усієї мережі Інтернет, щоб бути в центрі уваги протягом Тижня Відкритого Доступу.

Організатори також працюватимуть з учасниками, щоб розробити різноманітні рекомендації щодо заходів та подій, як наприклад: “Ознайомлення адміністраторів з можливими університетськими політиками і фондами Відкритого Доступу", “Відкритий доступ 101", і “Виконання політики NIH (Національного інституту охорони здоров’я) щодо громадського доступу”, щоб з максимально скористатися наявними інструментами. Ми запрошуємо Учасників адаптувати ці ресурси для місцевого використання, та відзначити Тиждень Відкритого Доступу шляхом організації заходів, поширення інформації, а , обговорення новини у блогах, форумах – або, навіть, лише використовуючи символіку Відкритого Доступу.

“Після успіху Дня Відкритого Доступу минулого року, ми дуже раді бути співорганізаторами першого в історії Тижня Відкритого Доступу з нашими партнерами, знову разом з річницею одного з наших провідних журналів, говорить Пітер Джеррам, генеральний директор Публічної Наукової Бібліотеки. “Ми запрошуємо всіх своїх прихильників відзначити п'яту річницю журналу Медицина (PloS), поширюючи новину про Відкритий Доступ й долучитись до Тижня. ”

“Не існує жодного більш певного імпульсу за Відкритим Доступом для дослідників, аніж річне, глобальне святкування такого масштабу", додала Хезер Джозеф, виконавча директорка SPARC. “Такі нагоди - найкращий засіб привернути увагу перевантажених співробітників та адміністраторів університетів, і продемонструвати привабливість Відкритого Доступу. Для SPARC це задоволення працювати з нашими партнерами, щоб реалізувати подію ще раз цього року. ”

За додатковою інформацією щодо Тижня Відкритого Доступу й для реєстрації Ваших заходів відвідайте http://www.openaccessweek.org/


SPARC

SPARC (Коаліція Дослідницьких Публікацій & Академічних Ресурсів), разом із SPARC Європа та SPARC Японія - міжнародний альянс більш ніж 800 академічних та наукових бібліотек, що працюють, щоб створити більш відкриту систему академічних комунікацій. Партнерські програми SPARC з популяризації, підтримки, освіти і видавництва стимулюють активне розповсюдження результатів досліджень. SPARC - засновник Альянсу для Доступу Платників Податків, представляючи платників податків, пацієнтів, лікарів, дослідників, і установи, які підтримують відкритий громадський доступ до досліджень, які фінансують платники податків . SPARC в мережі Інтернет - http://www.arl.org/sparc

Для додаткової інформації, контактуйте з: Дженніфер МакЛеннан, SPARC
(202) 296-2296 (157)
jennifer@arl.org

Проекти Консорціуму
Метод-Центр "Інформаційний пошук"

Електронні журнали України

Віртуальна бібліотека Консорціуму

Консультаційний центр Консорціум
Партнери та спонсори
eIFL.NET
Інститут Відкритого Суспільства (Угорщина)
Міжнародний фонд "Відродження"
ФРАКСІМ-ІММ
Міжнародні організації
eIFL.net
ALA
SLA
IFLA
EUSIDIC
Теми
Проект eIFL
Ініціатива "Відкритий доступ"
Ініціатива "Журнали відкритого доступу"
Допоміжне програмне забезпечення
ProCite
Reference Manager
Reference Works
Вгору

Цей сайт створений та підтримується Громадською організацією "Інформатіо-Консорціум". Посилання на інші Інтернет-сторінки не слід розглядати як схвалення поглядів, що там висловлюються. Маєте запитання чи коментарі? Будь-ласка, пишіть на електронну адресу informatio.consortium@gmail.com . Прочитайте наші Зауваги про дотримання приватності та інші Застереження.